Skąd się wzięły i po co nam Bitcoiny?

Bitcoiny zostały stworzone w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto – człowieka widmo, którego tożsamość nigdy nie została potwierdzona. To on jako pierwszy opublikował w Internecie teorię tworzenia cyfrowej waluty.

Pierwszy zakup w całości opłacony Bitcoinami miał miejsce w 2010 roku i był to zakup pizzy. Jej koszt wyniósł 10 000 Bitcoinów i była to najprawdopodobniej najdroższa pizza na świecie! W grudniu 2014 roku Bitcoiny jako środek płatniczy zostały zaakceptowane przez markę Microsoft, co pociągnęło za sobą zmianę podejścia innych dużych graczy do kryptowaluty.

Losy Bitcoina są bardzo burzliwe. Po okresie spadków i niskiego kursu, waluta zanotowała jednak znaczną zwyżkę i nadal rośnie w siłę. Osoby, które zdecydowały się więc na zakup Bitcoinów kartą kredytową w okresie jego spadkowej formy, mogą teraz cieszyć się sporym zyskiem.

Bitcoiny są walutą wirtualną, co w praktyce oznacza, że nie istnieją bez Internetu. Nie schowamy ich zatem do portfela, ale możemy ją błyskawicznie przesłać do praktycznie każdego miejsca na świecie. Przelewy są bezpośrednie – omijają banki i pośredników, więc użytkownicy nie płacą za nie jakiejkolwiek prowizji. Bitcoinami możemy opłacić także coraz większą ilość towarów i usług. Liczba miejsc, które honorują płatność za zakupy Bitcoinami wzrasta z miesiąca na miesiąc. Istnieją nawet specjalne strony internetowe, które regularnie aktualizują listę miejsc z opcją płatności Bitcoinami. Wystarczy przejrzeć listę takich miejsc w samej Polsce, żeby przekonać się, że zakupy opłacane Bitcoinami są naprawdę możliwe.

Dodaj komentarz