Praca w software house, czyli czym naprawdę zajmują się Twoi znajomi!

Na pewno wielokrotnie słyszałeś/słyszałaś, że ktoś z Twoich znajomych pracuje w software house.

Być może głupio było Ci się przyznać, że nie do końca wiesz, na czym owa praca polega, więc tylko kiwałeś głową w zdumieniu. Ciągły rozwój nowych technologii, w tym aplikacji mobilnych i webowych, a także zapotrzebowanie na oprogramowanie na zamówienie sprawiają, że praca w software housach staje się coraz bardziej popularna. Warto więc, żebyś w końcu zrozumiał, czym tak naprawdę zajmują się Twoi znajomi!

Software house to termin określający firmy zajmujące się projektowaniem i tworzeniem oprogramowania na zamówienie swoich klientów. Oprogramowanie to może być zarówno nowoczesną i intuicyjną stroną www, jak i skomplikowanymi aplikacjami webowymi czy mobilnym. Dzięki kompleksowej obsłudze projektów, czyli dogłbnej analizie zapotrzebowania klientów, tworzeniu dedykowanego narzędzia, jego programowaniu, a następnie testowaniu, klienci mają pewność, że otrzymają dokładnie taki produkt, jakiego potrzebują. Klientami software housów mogą być zarówno mikro i średnie przedsiębiorstwa, a także firmy zatrudniające setki pracowników, wszystko zależy od ich aktualnych potrzeb i wymagań.

Pracownikami software housów są natomiast doświadczeni w tworzeniu i projektowaniu specjaliści: programiści, graficy, specjaliści SEM i SEO. Nad ikompleksowa obsługa projektówch pracą czuwają zazwyczaj project managerowie, organizując ją i kontrolując jej czas.

Jak widzisz, zrozumienie na czym polega praca Twoich znajomych nie jest trudne, każdy z nas bowiem na co dzień korzysta z rozwiązań projektowanych i tworzonych w software housach.

Poczytaj więcej na MoreFromIT

 

Dodaj komentarz