Czy można kopać Bitcoiny?

Kilka postów temu, pisałem dla Was poradnik dotyczący korzystania z Bitcoinów.

Opisywałem wtedy, co to jest Bitcoin i przedstawiałem porady ze świata kryptowalutObiecałem także, że oddzielny post poświęcę sposobom, jak zacząć zdobywać Bitcoiny.

Najprostszą metodą jest oczywiście ich zakup za pośrednictwem specjalnych portali. Wystarczy założyć na nim konto i za pomocą karty kredytowej lub formularza szybkich płatności opłacić transakcję. Warto wtedy śledzić kursy kryptowalut lub kurs samego Bitcoina i wybrać moment, kiedy nie będzie on wysoki. Pamiętaj, że kurs kryptowalut bardzo szybko się zmienia.

Innym sposobem jest mining, czyli wykopywanie Bitcoinów. Jeśli zdecydujemy się zostać górnikami (tak nazywa się osoby, które kopią kryptowaluty) i w ten sposób zdobywać Bitcoiny, na początku musimy sprawdzić czy nam się to opłaca. Musimy więc sprawdzić, jaki zysk wygeneruje nasza koparka i po jakim czasie zwróci się nam jej zakup. Wyliczamy to na specjalnym kalkulatorze. Jest on oczywiście dostępny w Internecie. Jeśli wyliczenia nam odpowiadają, kupujemy koparkę. Możemy wybrać nową lub używaną. Kolejny krok to zarejestrowanie się na stronie wybranej kopalni i mining.

W Internecie istnieje kilka wartościowych portali o kryptowalutach – ja polecam Wam ten, na którym sam szukamy wiadomości ze świata kryptowalut, czyli blockchain24.co.

Znajdziecie tam najważniejsze newsy o Bitcoinach, Ethereum i Litecoin. Dzięki temu będziecie na bieżąco nie tylko z kursami kryptowalut, ale także z wieloma innymi ważnymi informacjami.

Dodaj komentarz